Apie mus

Kasmet pavasarį Ėriškių pievos apsipila tūkstančiais žiedų. Šimtažiedžių žydėjimas džiugina ne tik vietos gyventojus, bet ir atvykstančius svečius. Norėdami pasidalinti nuostabiu vaizdu, renginio organizatoriai – Ėriškių kultūros centras, gegužės 16 d. popietę Ėriškių kultūros centro kiemelyje bei parke surengė 1-ąjį Aukštaitijos regiono vaikų ir jaunimo meno kolektyvų ir solistų festivalį „Šimtažiedis“.

Pagrindinis šventės tikslas – populiarinti mėgėjų meną, aktyvinti vaikų ir jaunimo kultūrinį gyvenimą, suteikti galimybę išreikšti save scenoje, patirti kūrybos, atlikimo ir saviraiškos džiaugsmą, turtinti įvairių žanrų išraiškos priemones, emocinį, estetinį bei intelektualinį asmenybės vidinį pasaulį, suburti žmones turiningam bendravimui ir bendradarbiavimui.

Festivalį atidarė Ėriškių kultūros centro būgnininkas Dovydas Banaitis ir XV Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato pirmos vietos A kategorijoje nugalėtojai Ėriškių kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Ėriškių Brass“.

Į šventę su dovana ir sveikinimais atvyko Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius. Festivalio dalyvius pasitiko ir Ėriškių gyventojų bendruomenės pirmininkė Birutė Grabauskienė. Į „Šimtažiedį” atgužėję dalyviai iš Miežiškių, Vabalninko, Dembavos, Krekenavos, Upytės, Šilagalio dovanojo žiūrovams puikią nuotaiką, žavėjo savo pasirodymais. Festivalį vainikavo viešnių – Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų estrados studijos „M.E.S.“ solisčių pasirodymas.

Šventėje skambėjo ne tik dainos, sukosi ne tik šokių rateliai, bet ir veikė įvairios dirbtuvėlės. Susirinkusieji buvo kviečiami išbandyti puodžiaus amatą, apsilankyti piešimo mokyklėlėje, maloniai leisti laiką specialioje festivalio kavinėje, pasigrožėti gyvūnų paroda, pasivažinėti vežimaičiu.

Šventės organizatoriai dėkoja „Šimtažiedžio” rėmėjams „Ėriškių Gojui” ir „Ėriškių pienui”

Šimtažiedžio nuotraukų galeriją rasite čia